Video Ketelbinkie Koffietrofee Rotterdam

Woensdag 7 juli reikte wethouder Van Huffelen namens de Stichting Ketelbinkie koffietrofee voor de 30-ste keer de koffieprijs uit voor het beste kopje koffie dat in de Maasstad in de horeca wordt geserveerd.

Het is geen vakprijs, want de jury bestaat uit 19 journalisten van de schrijvende pers en radio, waarbij bijzondere koffiekennis geen voorwaarde is. De juryleden kijken met een journalistieke blik naar aspecten als service, ambiance, smaak en prijs-kwaliteit van de koffie.

Juryleden constateerden dit jaar opmerkelijke zaken. Bij La Place vlogen tijdens een verbouwing de houtsplinters in het rond en belandden zelfs in de koffie. De Olijventuin had ook een opmerkelijke innovatie: zoute pinda's bij de koffie! 

Bijzonder is dat er dit jaar twee overall winnaars zijn:

Cappucino en Trenta Secondi Categorie koffie speciaalzaken 111 punten.

De jury: ' Voor het eerst bewijst deze categorie waarom het speciaalzaken zijn.'

'Trenta Secondi is een nieuw pareltje  aan De Rotterdamse koffiehemel met fantatische koffie (The Golden Coffee Box)' 

'Cappucino: 'Drie jaar op rij winnaar. Doe je ogen dicht, proef de koffie en je waant je in Rome.'

De andere winnaars in de overige categorieën zijn:

Hotels: Bilderberg Parkhotel 98 punten

'Op A-locatie, toch betaalbaar met 2 koekjes en veel extra's. Volgens general manager Max Hermers is de Ketelbinkieprijs inzet geweest bij interne besprekingen. ' Als we de overall prijs hadden gewonnen dan had onze koffieleverancier DE een groot spandoek gesponsord dat een groot deel van de gevel zou beslaan.'

Coffeecorners/Eetcafé's: Buiten op de Binnenweg 105 punten

'Hoogste score buiten de categorie koffiespeciaalzaken met een 10 voor ambiance'

Toeristische attracties: Het WereldMuseum 89 punten

'Goede koffie, leuke ambiance, Met uitzicht op de rivier gaat de wereld echt open.'

Grand Café's: Westerpaviljoen en Hoofdstuk II ex aequo 99 punten

Hoofdstuk II: 'Authentiek, veel extra's.'

Westerpaviljoen: 'Een kleine verrassing, want een absolute verbetering.'

Een vertegenwoordiger van het Westerpaviljoen die de prijs in ontvangst dankte de jury en merkte op: 'We hebben geïnvesteerd in echt goede espressomachine, de La Marzocco LInea, en we zijn blij te zien dat het gesignaleerd wordt.'

Ari, Horeca algemeen 97 punten 

'Al jaren een topper in de Ketelbinkie competitie'

Terug