Kassa Cappuccino Test

Zaterdagavond 22 januari waren Esther Maasdam en Joost Leopold te zien in het consumentenprogramma Kassa in een Cappuccino test. Op Uitzending Gemist vind je de volledige uitzending. Hieronder lees je de uitslag.

In Kassa 3 - een editie voor jonge consumenten - werden in juni 2007 al meeneemkoffies getest op het station Utrecht. In dit panel zaten Michel Buis, Paul Sharo, Björn Aarts en Maarten van der Jagt. Klik hier om het programma terug te zien op Uitzending Gemist. 

In Nederland drinken we buitenshuis jaarlijks zo'n 1 miljard cappuccino's per jaar. Een groot deel daarvan wordt gekocht op het station. Kassa wilde graag weten waar je op het station het lekkerste kopje cappuccino kan halen.

Waaruit bestaat cappuccino?

Een shot goede espresso is de basis voor een cappuccino. Daarbij komt warme opgeschuimde melk met een laag schuim. Dat schuim bestaat uit hele kleine belletjes, ook wel microfoam genoemd. Bij een goede cappuccino drink je tegelijkertijd espresso en het schuim. Niet, zoals vaak gebeurt, eerst de espresso, waardoor er een laag schuim in de beker achterblijft.
 
De testers
Een barista is gediplomeerd in het maken van espresso, cappuccino en aanverwante dranken. Twee barista's zijn voor Kassa op pad geweest om cappuccino op het station te testen. Esther Maasdam van MobiCcino geeft workshops koffie maken en leidt andere barista's op. Ook barista Joost Leopold geeft met zijn Koffieschool en bij Espresso Service West in Den Haag les in het maken van espresso en cappuccino.

De test
Zij hebben de cappuccino op Amsterdam CS en Utrecht CS onder de loep genomen. Op Nederlandse treinstations worden alle ketens uitgebaat door Servex. Servex is een dochteronderneming van de NS. Het bedrijf heeft een aantal eigen formules, zoals Julia's, Kiosk, De Broodzaak en Shakies.  Daarnaast biedt het ook onderdak aan een aantal andere bekende ketens zoals AH to go, Burger King, Starbucks en HEMA. Naast deze ketens hebben ze ook de cappuccino van McDonalds meegenomen in de test.

Uitslag
Volgens barista's Esther Maasdam en Joost Leopold drink je de beste cappuccino bij Julia's. Hieronder is de volledige uitslag te lezen.

 

1. Julia's € 2,50

Cijfer  7,0

Espresso van goede kwaliteit, mooi schuim. Helaas niet vermengd met koffie. De basis voor een hele goede cappuccino is er.

2. Shakies  € 2,00

Cijfer 6,8

Beste kwaliteit schuim, stevig en glad. De espresso kan beter, want is te waterig.

3. HEMA € 1,75

Cijfer 6,0

Goede vermenging van espresso en schuim. De espresso is te overheersend.

4. Starbucks  € 3,15

Cijfer 5,9

De melk overheerst, wel gebruik gemaakt van verse melk. Bij deze hoeveelheid melk kun je beter kiezen voor een dubbel shot espresso.

5. De Broodzaak € 2,20

Cijfer 5,0

De espresso heeft meer weg van gewone koffie. De melk overheerst de smaak en is niet lekker.

6. McDonald's € 2,10

 Cijfer 4,0

De espresso smaakt bitter en de melk vermengt zich nauwelijks met espresso. De cappuccino was heel erg heet.

7.  AH to go   € 1,00

Cijfer 3,5

Wisselende kwaliteit, iedere keer anders. Dat komt door oude bonen. Door de zelfbediening loop je risico dat melk op is.

8. Kiosk  € 2,10

Cijfer 3,0

Fluffy schuim, geen vermenging met espresso. Die is te heet en smaakt verbrand.

9.  Burger King € 2,15

Cijfer 1,3

Smaakt naar instantkoffie uit zakken. Schuim is geen schuim te noemen. De espresso heeft meer koffie. Pluspunt is de beker, door ribbels goed vast te houden.

Reageren

Reactie toevoegen

Lees reacties

brian brouwer

tsa zo ken ik nog een paar testen............7,0 (?) op welke schaal?!
zo komt de kwaliteit en smaak nooit op een volgend niveau. vooral pappen en nat houden die Servex boys, ze spinnen er garen bij met dank aan SCAE leden(!)

Terug